15 czerwca 2017

Garść filmików #8

Garść filmików i nowinek z fandomu. Analizy, teorie, MV (music video), animacje. Multimedialne dobra dla każdego.
Bardzo przepraszam za dalszą nieregularność, ale pochłonęło mnie ratowanie ocen w szkole, co na szczęście się udało :) Teraz już powinno być po staremu. O ile nie porwie mnie wakacyjne lenistwo xd
#1
Niezwykle sympatyczny animatik z Larsem i jego nowymi przyjaciółkami.


#2
Może i nie wszystko jest spójne i zgodne z faktami w serialu, ale to wciąż fajna animacja.

#3
Nieśmiertelny mem zaśpiewany przez postaci z SU.

#4
To jest coś... Coś z Perydot. A Perydot nigdy za wiele.

#5
Tym razem omówię spekulacje na temat resocjalizacji Jaspis.

OMÓWIENIE:

Zgodnie ze wcześniejszymi źródłami przecieków, które stają się coraz bardziej wiarygodne oraz plotkami o powrocie aktorki głosowej Jaspis, jej resocjalizacja jest prawie pewna. Jednak problemem jest to, że jest teraz skażona. Jej umysł nie działa poprawnie, więc musiała by się zmienić po uzdrowieniu. Lecznica ślina Stevena nie wystarczy na pełne uleczenie, lecz wiemy, że potrafi on wchodzić do cudzych umysłów, a wiemy, że to właśnie to miejsce jest najbardziej atakowane przez skażenie. Steven może więc wejść do umysłu Jaspis i uzdrowić ją od środka. Ale to nie wystarczy, by Jaspis zmieniła swoje nastawienie do Ziemi i Kryształowych Klejnotów. Jaspis ma dużo przeciwko Rose Quartz, co głównie sproadza się do Różowego Diamentu. To była jej prawdziwa liderka, której zawsze będzie wierna. 

Teraz taka ciekawostka. Dookoła palankinu Różowego Diamentu rosły różowe kwiaty. Po angielsku nazywają się hollyhock, a po polsku będą to najprawdopodobniej kwiaty malwy. Odnośnie tych kwiatów, na jednym z promocyjnych obrazków Jaspis miała ten kwiatek wpięty w strój. Kwiaty te symbolizują odrodzenie ambicji, płodność i uleczenie. Po części pasuje to do problemu Jaspis.

Powodem dla którego Jaspis nienawidzi Rose Quartz, jest powszechna opinia, że to ona rozbiła Różowy Diament. Teraz jednak pojawia się coraz więcej argumentów, które przeczą temu. Niebieski Diament twierdziła, że Rose rozbiła Różowy Diament swym mieczem, lecz Bizmut wyraźnie powiedziała, że może on zniszczyć "ciało" klejnotu, ale ich kamienia szlachetnego nigdy nie zbije. Dodatkowo Rose była przeciw rozbijaniu jakiegokolwiek klejnotu, dlatego właśnie zabańkowała Bizmut, która koniecznie chciała to robić. Jak wydedukowała Cyrkon, tylko ktoś będący blisko Różowego Diamentu mógł ją rozbić i najprawdopodobniej była to któraś z diamentów. Gyby Japsis dowiedziała się, że to tak naprawdę na przykład Żółty Diament rozbiła Różową a nie Rose, miałaby poważny problem komu ufać. Zrozumiałaby, że klejnot dla którego walczyła zabił jej ukochaną przywódczynię, nie stałaby dłużej po stronie Homeworldu. Została stworzona na Ziemi, na planecie, która należała do Różowego Diamentu. Miałaby wtedy powód, by ją chronić. Autorka nie uważa, że Jaspis stałaby się pełnoprawnym członkiem Kryształowych Klejnotów, bo przeciwstawiała się im od tysięcy lat. Walczyła by z Homewoldem, ale nie w imię Rose. Walczyłaby w imię Różowego Diamentu. Zniszczenie zabójcy swojej liderki to jedyne co może dla niej zrobić. To y było głupie, gdyby nawet po wyjściu prawdy na jaw, Jaspis wciąż walczyła z Rose/Stevenem. Resocjalizacja Jaspis na pewno byłaby inna niż ta u Perydot, bo to dwa zupełnie różne klejnoty.

A wy co sądzicie o zmianie Jaspis? Chcielibyście żeby dołączyła do Kryształowych Klejnotów, czy może niezupełnie? Napiszcie w komentarzach, a ja życzę wam miłego, czwartkowego wieczoru.

7 komentarzy:

 1. To japońskie coś z Perydot jest mega urocze x3 No i to animatic z Larsem i Off Colors, cudko <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Odnosząc sie do teori z #5 gdyby tak było ze Jaspis dowiedziała sie ze np Żółta roztłukła Różową, kto wie czy nie nalegała by bardziej na Malchit... w końcu w sumie wielkościowo chyba Malachit dorównuje Diamentowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lol wyobraziłem sobie jak Malachit walczy z Żółtą i się zajarałem xd

   Usuń
  2. Heh, przez twój komentarz coś mi się przypomniało xd

   Część 1: https://www.youtube.com/watch?v=qYzayWFz31o

   Część 2: https://www.youtube.com/watch?v=nu_MmmyD4wk

   Usuń
 3. Co do Jaspis nie chce by była kryształowym klejnotem szczególnie dlatego, że prawdopodobnie off colors do nich dojdą

  OdpowiedzUsuń
 4. Kidy pogrzeb? Trochę tu ostatni nudno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie o tym myślę. Nawet czuję się trocha osamotniona tutaj w dodawaniu postów, ale chciałabym wymyślić coś nowego dla bloga. Mam nadzieję, że coś mi wkrótce wpadnie do głowy. Chociaż w sumie jedna rzecz mi się po niej krząta od pewnego czasu ;)

   Usuń

To Perydot odpowiada za komentarze na blogu, więc nie radzę, by dochodziło w nich do kłótni.