31 grudnia 2016

Rok 2016 ze Stevenem i DBC

Rok 2016 przyniósł wiele nowości w serialu Steven Universe. Przedstawiam pokrótce zmiany, którym mieliśmy okazję się przyglądać w tym roku, a które miały niezwykły wpływ na fabułę i otoczenie serialu SU.

Starałam się by było (i raczej jest) chronologicznie.
      
Rok rozpoczął się Stevenową Bombą i to nie byle jaką. Nie tylko, że pojawiła się po stosunkowo długiej przerwie, to dodatkowo dostarczyła nam wiele informacji i rozrywki w tym:
1.       Opowieść o tym jak poznały się Rubi i Szafir oraz Cotton-Garnet
2.       Niebieski oraz Żółty Diament i ich Perły
3.       Historia rebelii
4.       Odkrycie wieku Stevena
5.       Baza Księżycowa
6.        Wypowiedzenie posłuszeństwa przez Perydot
7.       Odcinek Log Date 7 15 2 – całościowo ^_^

Musieliśmy czekać do Maja, ale nagrodą był event In Too Deep. Dostarczył nam on pokonanie zlepka oraz ponowne pojawienie się Malachit i jej fantastyczną walkę z Aleksandryt. Mieliśmy też ponowne spotkanie z arbuzikowymi ludzikami.
1. Lapis powróciła i znów stała się „aktywną” bohaterką serialu. Możemy poznać jej przeszłość, a co za tym idzie, krótką historię rebelii.

2. Wreszcie mamy starcie pomiędzy Perydot a Lapis.
3. Pojawiają się nowe Rubiny, co daje okazję do ponownego spotkania z naszą Rubin i Szafir. No i mamy przekomiczny odcinek „Hit the Diamond” – BOB!
4. Steven wraz z Drużyną Klejnotów (bez Lapis i Peri) wracają do świątyni. Steven poznaje swoją nową umiejętność – latanie, choć jak dla mnie to bardziej takie wysokie skoki i „spadanie do celu” ;)
5. Powrót Martina i potwierdzenie teorii o jego ojcostwie.
6. Greg jest bogaty i wyjeżdża ze Stevenem oraz Perłą do Empire City. Mamy cudowne piosenki i poprawienie kontaktu między Perłą a Gregiem.
7. Perydot odkrywa swoją moc – ferrokinezę.
Steven potrafi przejmować ciała innych, poznajemy rodziców Larsa, powrót Kevina, któremu
Stevonnie udziela lekcji. Spędzamy trochę czasu z lokalnymi mieszkańcami, głównie z rodziną Kofiego oraz Frymansa.
8. Wielki i długo wyczekiwany powrót Cantipeetle, która przybiera całkowicie inną formę. Poznajemy jej smutną przeszłość.
9. Powrót Jasper!
10. Kolejna opowieść Grega o przeszłości, tym razem przyglądamy się jego życiu z Rose.
11. Jasper coś kombinuje, mamy nową „zimową” lokalizację, Ametyst przeżywa kryzys, a Stevonnie daje czadu w walce.
12. Pojawia się postać Bizmut, tajemnicza, zabańkowana postać. Jest to półgodzinny odcinek, mamy ukazaną mroczną stronę walki rebelii i Homeworldu. Steven pokonuje Bizmut, w sposób który jest okrutny dla obu stron.
13. Drugie przedszkole, Jasper zbierająca armię zainfekowanych klejnotów.
14. Walka między Ametyst i Jasper oraz pojawienie się nowej fuzji – Smoky Quartz. Dowiadujemy się, nie tylko że Jasper służyła Różowemu Diamentowi, ale także że Rose zrobiła coś okropnego RD.
15. Ponownie odwiedzamy Bazę Księżycową. Po raz pierwszy widzimy cały mural RD i dowiadujemy się, że Rose rozbiła RD. SZOK!
16. Sezon kończy się odcinkiem Bubbled, w którym pojawia się pełna wersja piosenki „Love Like You”.
17. Ponownie pojawia się Sardonyks i jej pierwsze spotkanie ze Smoky Quartz (niezapomniana reakcja Perły i Granat). Poznajemy przeszłość okiem Buddy’ego Buddwicka (intrygujące stado lwów towarzyszące Rose). Mamy też nową, piękną piosenkę - Here Comes a Thought.
18. Postać Mystery Girl (Sheena) oraz kuzyna Grega, Andy’ego, dzięki któremu poznaliśmy prawdziwe nazwisko Grega – DeMayo. Pojawia się także gang Cebuli, stanowiący szereg zaskakujących osobowości. 
19. Kolejna opowieść z przeszłości, tym razem mogliśmy zobaczyć jak Greg próbował sobie poradzić z opieką nad dzieckiem, a co więcej jak Klejnoty próbowały oswoić się ze stratą Rose i pojawieniem się Stevena.
20. Zapowiedź nowych odcinków na styczeń, w tym obietnica dania nam „odpowiedzi”. Miejmy nadzieję, że satysfakcjonująco-wyczerpujących ;)

A jak wyglądał ten rok na blogu DBC?
W czołówce najpopularniejszych postów (liczba wyświetleń/komentarzy) znalazły się:
1. Sobotnie Tapety #1
2. Kolekcja FanArtów #9
3. Teorie i spekulacje #3

Odbyły się także dwa konkursy – plastyczny oraz literacki.

Najaktywniej odwiedzali nas, włączając w to komentowanie oraz aktywność na shoutboxie (bez liczenia Anonimów; kolejność przypadkowa):
1. Trikster
2. Radiola Ola
3. LoboTaker z Gdańska
4. KarolaRose
5. MIKicia
6. KebabTheWizard
7. Onyx the Gem
8. Kettici

Dziękujemy za spędzenie z nami tego roku. Jesteście cudowni! Jeszcze raz od całej ekipy:
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!


8 komentarzy:

 1. Hej, zapomnieliście wspomnieć, że poznaliśmy przyjaciół Cebuli :<
  Huhu, nie sądziłam, że wplasuję się do listy najaktywniejszych użytkowników :D
  Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim redaktorom i fanom DBC! :DD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedzmy, że uznałam to za nie aż tak szokujące wydarzenie, ale mogę je umieścić ;)

   Usuń
 2. Ach, te zgromadzone informacje są dla mnie niczym orzeźwiający umysł trunek. Pisarzowi jak ja, któremu potrzeba znać serial chociaż ogółem, przyda się to bardzo.

  No i szczęśliwego Nowego Roku, przed nami świetlna przyszłość i mam nadzieję, że 2017 będzie równie owocny jak ten i poprzednie lata!

  OdpowiedzUsuń
 3. #WszyscyPisząMójNickPrzez"i" ;_;

  OdpowiedzUsuń
 4. Raju, dotąd nie zdawałam sobie sprawy, że aż tyle się działo. To było tylko w tym roku? Łał.
  Świetne podsumowanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku te statystyki polecą tylko w górę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam jak was znalazłem. Szukałem jakieś dobrej kreskówki i dowiedziałem się że,podobno SU jest bardzo ciekawe i ma dużą gromadę odbiorców,pomyślałem "warto spróbować",po oglądnieciu byłem zafascynowany,spędziłem jakieś 2h wpisując w googla słowa klucze związane z SU i natknałem się na was. Zaciekawilście mnie swoim postami (znalazłem was kilka dni przed postem "It's over 9000!")

  I tak od tamtego czasu codziennie odwiedzam wasz blog,co prawda byłem mało aktywny w sensie komentarzy itp.(będe bardziej w 2k17 bo jestem nieśmiały trochę :<),ale czytałęm,przeglądałem każdy post.

  Życzę wam aby następny rok był jeszcze bardziej owocny i wesoły niż 2k16 oraz dalszych sukcesów w waszej karierze

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem że pisałam to na szybko na czacie jednak...SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! (Kij z tym że już "późno" na takie rzeczy xd)
  I...o jejku nie spodziewałam się że będę na liście najaktywniejszych :'D
  A co do całego postu...to faktycznie przez ten rok w Steven Universe jak na tym blogu naprawdę dużo się wydarzyło i to naprawdę świetnych rzeczy! Oby także i w tym nowym roku tyle się działo a nawet więcej! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. KebapTheWizard1 stycznia 2017 15:48

  I że jestem na tej stronie od 5 postu, super uczucie że się tak rozrastał razem z fanbesem Stevena, mam nadzieje że ten rok przyniesie kolejne ciekawe odcinki

  OdpowiedzUsuń

To Perydot odpowiada za komentarze na blogu, więc nie radzę, by dochodziło w nich do kłótni.